Informace z úřadu - 45. týden

Krátce o dění v tomto týdnu.

Obecní úřad
Jednali jsme s administrátorem dotace na multifunkční hřiště do areálu bývalé pískovny. Byl vypsán dotační titul, tak se nabízí to zkusit. Dali jsme si to do plánu na r. 2022. Uvidíme.
Stále hledáme zaměstnance pro úsek správy obecního majetku. Nevíte o někom? Uvítáme každou pomoc, zatím se nám nepodařilo najít nového kolegu či kolegyni. 

Rada obce
Příprava podkladů pro jednání rady obce. Na pondělním (15.11.) jednání rady budou projednávány podklady k sestavení rozpočtu obce na rok 2022.  Bude to jeden z hlavních bodů k diskuzi a ke schválení na jednání zastupitelstva obce, které se uskuteční 13. prosince 2022.

Z obce
Opravili jsme oplocení a branku u dětského hřiště v Aleji Sportovců. Viz foto. 

10791.jpg

10792.jpg

Byla zahájena oprava betonového oplocení sběrného místa, které bylo poškozeno nákladním automobilem. Řidič se doznal a škoda bude hrazena z jeho pojistky.

Covid
Bohužel, covidová situace ve státě se horší a některé nemocnice musejí omezovat běžnou péči. I v naší obci dochází ke zhoršení a nárůstu incidence. Nepříznivá covidová situace neminula naší základní školu a ve škole bylo nutno přijmout organizační opatření k omezení kontaktů mezi žáky školy a v některých třídách dochází opět k distanční výuce. 

V obci máme aktuálně 10 případů nakažení Covidem. Za poslední týden přibyly další 2 případy.

Apeluji na všechny občany obce k dodržování základních hygienických opatření a dodržování všech nastavených pravidel chování ve společnosti. Buďme ohleduplní k ostatním.
S ohledem na nynější nárůst incidence stále doporučuji, aby se všichni obyvatelé obce nechali očkovat (s vyjímkou těch, kteří ze zdravotních důvodů nemohou).  V nemocnicích vzrůstá počet nově hospitalizovaných Covid pacientů, hlavně z řad neočkovaných. 
Očkování třetí dávky vakcíny - více informací naleznete např. zde

První tabulka vždy zobrazuje celkové počty aktuálně nakažených lidí. Druhá pak zachycuje týdenní přírůstky. Ty ukazují, kde se podle zjištění hygienických stanic virus nejvíce šíří právě teď - jinými slovy: kolik nových případů přibylo za posledních sedm dní. Tomuto parametru se říká incidence.

10789.png

10790.png

Hezký další týden a hodně zdraví.