AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ K ZABRÁNĚNÍ ŠÍŘENÍ NOVÉHO KORONAVIRU

POVINNOST NOŠENÍ ROUŠEK NA VEŘEJNOSTI

Od 19. března 2020 až do odvolání nařídila vláda ČR povinné zakrytí dýchacích cest na všech veřejných místech. Nos a ústa si tak musí zakrývat každý, kdo opustí svůj domov. Ten, kdo nemá k dispozici jednorázové roušky či respirátory, může využít šátek, šálu nebo jakýkoliv kus látky. Po použití těchto pomůcek však nezapomeňte na důkladnou sterilizaci (vyvaření). I z toho důvodu odborníci doporučují používat výrobky ze 100% bavlny.

OTEVÍRACÍ DOBA V OBCHODECH PRO SENIORY

Až do odvolání, mohou v době od 7 do 9 hodin do obchodů (potraviny, drogerie, lékárny, pošty) pouze lidé starší 65 let. Ostatní musí nakupovat jindy. Nařízení vlády má ochránit seniory před nákazou novým koronavirem. Stále však platí i vládní nařízení, které nedoporučuje osobám starším 70 let, s výjimkou návštěvy lékaře, vycházet na veřejnost.

NABÍDKA POMOCI OBCE VELKÉ BŘEZNO OSAMĚLE ŽIJÍCÍM SENIORŮM STARŠÍCH 70 LET

Žádáme všechny osoby starší 70 let, aby se řídily doporučením vlády České republiky, které vydala na základě současného vývoje kolem šíření nového koronaviru, a po dobu trvání nouzového stavu nevycházely mimo svá obydlí. Výjimkou jsou návštěvy zdravotnických zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče. Ti, kteří nemohou využít pomoci svých nejbližších či sousedů,
mohou kontaktovat Obecní úřad ve Velkém Březně.
V pracovní době na tel: 475 209 342, 412 528 478
Kdykoliv na mail: obec@velke-brezno.cz 

Vedení obce zajistí osaměle žijícím osobám nejnutnější donášku potravin, drogerie či léků.