Informace z úřadu - 1. týden 2022

Máme za sebou první týden v novém roce, proto ještě jednou hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2022.

Z úřadu
Pokračuje vyřizování reklamace praskliny budovy školní jídelny. Byla dohodnuta a sepsána písemná záruka odstranění v jarních měsících, jakmile to dovolí klimatické podmínky.
Vyzvali jsme dodavatele stavby již dříve avizované výměny schodiště u restaurace Tivoli k zahájení prací.
Jednali jsme s geodetickou firmou ohledně zaměření některých geografických bodů, které budou sloužit jako podklad pro narovnání vztahů mezi majiteli některých sousedních pozemků. 

Samospráva
Připravili jsme podklady na první jednání rady obce v roce 2022, které se uskuteční v pondělí 10. ledna. Body jednání budou zveřejněny na webových stránkách po anonymizaci.

Covid report pro Velké Březno (z aplikace Mobilní rozhlas)
Aktuální k 7. 1. 2022 4:58
Za čtvrtek přibyly 3 nové případy (ve středu 2) dle aktualizací dat ÚZIS z dnešního rána. Z toho 1 nově nakažený je v rizikové věkové skupině nad 65 let. V celkovém počtu nově potvrzených případů za posledních 14 dní evidujeme pokles z 21 případů ke včerejšku na 19 případů za 14 dní k dnešnímu dni.
Počet nově potvrzených případů za posledních 7 dní je 16; v porovnání se čtrnáctidenní historií se tedy situace výrazně zhoršila.
Naše obec má k dnešnímu dni míru pozitivity 0.83 %. Jde o celkový počet nově potvrzených případů za posledních 14 dní vztažený k počtu obyvatel v obci.
V celostátním žebříčku obcí s největší mírou nových případů za 14 dní nám aktuálně patří 1648. místo z 6280 obcí v ČR. Oproti včerejšku (1454.) jsme se posunutím o 194 příček zlepšili. Patříme mezi 26 % obcí v ČR s nejvyšší mírou nakažených obyvatel za posledních 14 dní.

Podrobnější informace najdete zde - https://www.mobilnirozhlas.cz/covid-report.

Apeluji na všechny spoluobčany, aby důsledně dodržovali všechna požadovaná opatření k omezení šíření nemoci Covid. Buďme opatrní při setkávání s jinými lidmi a při návštěvě míst s vyšší koncentrací lidí. 

Hezký další týden a hlavně dobré zdraví.