Informace z úřadu - 16. týden

Povelikonoční okénko.

Bytový fond
Zateplení domu Náměstí 171 - proběhlo jednání o termínu zahájení předání stavby. Předání by se mělo uskutečnit v úterý 26.4.2022. Bude zahájeno kontrolním dnem, kdy budou upřesněny jednotlivé body předání. 

11514.jpg

11515.jpg

11516.jpg

11517.jpg

11518.jpg

Máme pozitivní a pochvalné vyjádření některých nájemníků, kteří oceňují preciznost provedených prací a pořádek na staveništi. Oceňují též lepší tepelné podmínky v bytě po provedené výměně oken a zateplení fasády. Nás to samozřejmě těší též.
Po požáru automobilů byla opravena shořelá plotová pole a nyní nastupuje fáze natírání plotu. Současně ale chceme ještě opravit branku a vrata ze strany Zahradní ulice.

Z obce
Před hlavní turistickou sezónou chceme vylepšit vzhled okolí restaurace Tivoli, protože v současné době je spíše ostudou. Uskutečnilo se jednání s firmou, která připraví nabídku na opravu oplocení spodní části areálu Tivoli. Jde o plot podél cyklostezky. Dalším následným krokem, na který se připravujeme,  by měla být úprava svahu u chodníku v horní části zahrady.
Parkoviště pod Tivoli - konečně jsme dostali souhlasné vyjádření Plynáren a bylo vytyčeno ochranné pásmo plynovodu u fotbalového hřiště. Tím  nic nebrání zahájení stavby parkovacího stání po levé straně směrem k přívozu.
Proběhla konzultace o provedení parkovacího stání u domu č.p. 182 v ulici Zahradní, kde dochází k neustálému parkování vozidel a tím blokování průjezdu ulicí. Pokud se dohodneme na provedení a ceně, úprava bude zahájena hned příští týden.
Připravili jsme podklady pro jednání rady obce, konající se v pondělí 25. dubna.

Fotbalový víkend v obci.
TJ Jiskra zve všechny příznivce na utkání žáků, dorostu a dospělých. Viz pozvánka.

Covid report pro Velké Březno (z aplikace Mobilní rozhlas):

Aktuální k 21. 4. 2022 5:09
Za středu 0 nových případů (v úterý 0) dle aktualizací dat ÚZIS z dnešního rána. V rizikové věkové skupině 65+ nepřibyl žádný nově nakažený.
V celkovém počtu nově potvrzených případů za posledních 14 dní evidujeme pokles z 14 případů ke včerejšku na 13 případů za 14 dní k dnešnímu dni. Počet nově potvrzených případů za posledních 7 dní je 3; v porovnání se čtrnáctidenní historií se tedy situace zlepšila.

Naše obec má k dnešnímu dni míru pozitivity 0.57 %. Jde o celkový počet nově potvrzených případů za posledních 14 dní vztažený k počtu obyvatel v naší obci.

Informace o očkování
Správní obvod Ústí nad Labem má proti COVID-19 očkováno alespoň jednou dávkou celkem 66 % obyvatel, tj. 78 299 osob, z toho má 77 211 osob ukončené očkování. Ve skupině 65+ je očkováno 21 021 osob, z toho 20 957 osob má ukončené očkování. Za poslední týden bylo nově naočkováno 8 osob.

Podrobnější informace najdete zde - https://www.mobilnirozhlas.cz/covid-report.
V levém obrázku je celkový aktuální počet nakažených a v pravém je týdenní přírůstek.

11519.jpg

11520.jpg

Přeji další úspěšný týden.