Informace z úřadu - 42. týden

Krátce z tohoto týdne.

Oznámení
Ve čtvrtek došlo k výpadku dodávek EE v důsledky silného větru. Včerejší vítr poškodil několik střech na obecních domech. Například  Ústecká 149,152 a Litoměřická 206. Zajištujeme co nejrychlejší opravu.

Z úřadu
Tento týden jsme se účastnili obchodování na burze elektrické enegie pro obec. Zatím se nepodařilo vysoutěžit nového dodavatele. Smlouva je platná do konce roku, tak zbývá ještě čas. Příští týden to vyzkoušíme znovu. Obec v žádném případě nezůstane bez dodavatele.
Proběhlo jednání z administrátorskou firmou o možnosti dotací na ČOV Velké Březno. Zatím probíhá ověřování, zda na ČOV jsou nějaké dotační tituly vypsány či které dotační tituly by šlo využít.
Připravili jsme podklady pro jednání Rady obce, které se uskuteční 25.10.2021 od 16.00h.

Dění v obci
Podařilo se zajistit vybudování nové lávky přes Olešnický potok. Lávka vypadá moc dobře. Super.

10706.jpg

10707.jpg

10708.jpg

Výsadba stromů v obci
Jak jsem již zmínil v minulém příspěvku, dne 13. října v dopoledních hodinách byla firmou HIT Flora z Děčína provedena náhradní výsadba 6 stromů PRUNUS AVIUM PLENA TŘEŠEŇ PTAČÍ u hlavní silnice z Velkého Březno do Valtířova. Na základě  poznatků o způsobu minulé výsadby jsme kontrolovali hlavně velikost děr a dostatečné množství zeminy v díře pro stromek.
Problém je v tom, že celý svah, kde proběhla výsadba, byl vytvořen hlavně návozem štěrku a nekvalitní hlíny v době výstavby komunikace.  

V areálu workoutového hřiště jsme vysadili stromek kaštanu.

10712.jpg

10715.jpg

10714.jpg

10713.jpg

10711.jpg

Covid
V obci máme aktuálně 3 případy nakažení Covidem. Vyzývám i nadále všechny občany obce k dodržování základních hygienických opatření a dodržování všech nastavených pravidel chování ve společnosti. Buďme ohleduplní k ostatním.
S ohledem na nynější nárůst incidence, stále doporučuji, aby se všichni obyvatelé obce nechali očkovat (s vyjímkou těch, kteří ze zdravotních důvodů nemohou).  V nemocnicích vzrůstá počet nově hospitalizovaných Covid pacientů, hlavně z řad neočkovaných. Očkováním snížíme riziko přeplnění nemocnic a omezení standardní péče tak, jak se to stalo v loňském roce. 
Jen připomínám, že začalo očkování třetí dávky vakcíny - více informací naleznete např. zde

První tabulka vždy zobrazuje celkové počty aktuálně nakažených lidí. Druhá pak zachycuje týdenní přírůstky. Ty ukazují, kde se podle zjištění hygienických stanic virus nejvíce šíří právě teď - jinými slovy: kolik nových případů přibylo za posledních sedm dní. Tomuto parametru se říká incidence.

10709.png

10710.png

Přeji hezký další podzimní týden.