Informace z úřadu - 5. týden

Krátká informace z tohoto týdne.

Z úřadu
Jednali jsme s projektantem, který zpracuje návrh (studii) na přestavbu, přístavbu základní školy. Přestavba by měla být v lokalitě bývalé školní jídelny a zahrnuje vytvoření družiny, odborných učeben, vše s bezbariérovým přístupem. Studie bude následně použita jako podklad pro zadání projektové dokumentace, která je nezbytná pro podání žádosti o dotaci.
Dále proběhla koordinační schůzka se zhotovitelem přeložky kabelů pro ČEZ a provozovatelem veřejného osvětlení pro možnost společného řešení modernizace veřejného osvětlení v obci.
Proběhlo jednání s firmou AVE pro dohodu svozu odpadů z nedostupných míst v katastru obce. Svozové firmě se porouchalo malé vozidlo, které zajišťovalo svoz míst, které byly pro velký vůz nedostupné. Jednáme o společném řešení této situace.
Oprava schodiště Tivoli se blíží k dokončení, v současnosti čekáme pouze na osazení zábradlí a bude hotovo - fotografie z průběhu opravy naleznete na našich stránkách ve Fotokronice zde.

11202.jpg

Samospráva
Uprostřed týdne se uskutečnilo mimořádné zasedání rady obce, která projednávala vznik mandátu nového člena zastupitelstva obce pana Ing. Jiřího Pavliše. Následně bylo panu Pavlišovi předáno osvědčení. Pan Pavliš již v minulosti působil v zastupitelstvu, takže se může ihned plynule zapojit do činnosti zastupitelstva.

Covid report pro Velké Březno (z aplikace Mobilní rozhlas):

Aktuální k 4. 2. 2022 5:01
Za čtvrtek přibylo 8 nových případů (ve středu 12) dle aktualizací dat ÚZIS z dnešního rána. Z toho 1 nově nakažený je v rizikové věkové skupině nad 65 let.
V celkovém počtu nově potvrzených případů za posledních 14 dní evidujeme pokles z 117 případů ke včerejšku na 116 případů za 14 dní k dnešnímu dni. Počet nově potvrzených případů za posledních 7 dní je 58; v porovnání se čtrnáctidenní historií je situace stejná.
Naše obec má k dnešnímu dni míru pozitivity 5.04 %. Jde o celkový počet nově potvrzených případů za posledních 14 dní vztažený k počtu obyvatel v naší samosprávě.
V celostátním žebříčku obcí s největší mírou nových případů za 14 dní nám aktuálně patří 1435. místo z 6280 obcí v ČR. Oproti včerejšku (1261.) jsme se posunutím o 174 příček zlepšili. Patříme mezi 23 % obcí v ČR s nejvyšší mírou nakažených obyvatel za posledních 14 dní.
Informace o očkování
Správní obvod Ústí nad Labem má proti COVID-19 očkováno alespoň jednou dávkou celkem 65 % obyvatel, tj. 78 006 osob, z toho má 76 487 osob ukončené očkování. Ve skupině 65+ je očkováno 21 004 osob, z toho 20 905 osob má ukončené očkování. Za poslední týden bylo nově naočkováno 99 osob.

Podrobnější informace najdete zde - https://www.mobilnirozhlas.cz/covid-report.

11199.jpg

11200.jpg

Přeji všem hezký a úspěšný další týden a hlavně dobré zdraví (a buďme k sobě ohleduplní).