Pozvánka na zámek Velké Březno

10460.png


Dobrý den, vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás a Vaše čtenáře, posluchače a diváky pozval na další netradiční akci, které Státní zámek Velké Březno tradičně pořádá.

V neděli 18. července je připraveno první letošní Hraběcí mlsání. Celý den budou speciální prohlídky, během nichž budete moci ochutnat čokoládu v rozličných podobách. Od té surové, která se mezi námi řečeno takřka nedá jíst, až po úžasně rafinované francouzské bonbony. A nejen to. Ochutnáte také ledovou čokoládu, nebo výbornou čokoládovou zmrzlinu. Nepůjde však jen o pouhé ochutnávání. Součástí prohlídky je také seznámení s historií čokolády, s jejím původem, vývojem chutí a s postupy, kterými se zpracovává.

Co Vás tedy čeká? Například: Slaný čokoládový preclík, Mandle v hořké čokoládě, Čokoláda s karamelem naslano, různé Čokoládové placičky a to nejen s ovocem, Marcipán s rumem a lískovým oříškem, Nugátový bonbon, Ledové kaštany, atd.

V neděli 18. července pak u nás pokračuje cyklus prázdninových nedělních pohádek Za pohádkou na zámek. Ve 14 hodin máme pro děti připraveny klasické Ezopovy bajky které zahraje Liduščino divadlo z Roztok u Prahy.

Zámek Velké Březno je tedy v současné době v plném provozu. Prohlídky našich bohatých interiérů doplněné silnými příběhy z historie zámku jsou možné každý den kromě pondělka od 10 do 17 hodin, zámecký park je veřejnosti otevřen každý den od 8 do 19 hodin.  

Dovolujeme si Vás také poprosit o laskavé dodržování všech v současnosti platných hygienických opatření.

Těšíme se na setkání

S úctou

Ing. Miloš Musil

Kastelán státního zámku Velké Březno

Národní památkový ústav

Státní zámek Velké Březno

Zámecká 63, 403 23 Velké Březno

www.zamek-vbrezno.cz

10461.png