Pozvánka na zámek Velké Březno

Dobrý den, vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás a Vaše čtenáře, posluchače a diváky pozval na další akce, které Státní zámek Velké Březno pořádá, tentokrát ve spolupráci s dalšími 73 státními hrady a zámky.

V sobotu 31. července je připravena tradiční Hradozámecká noc, která se letos bude skládat z následujících programů:

V 19:00 začíná divadelní představení Tři mušketýři, tedy muzikálová komedie o přátelství,  lásce a odvaze, napsané na motivy nejslavnějšího románu Alexandra Dumase, v podání litvínovského Docela velkého divadla. Mladý Gaskoněc, dArtagnan, přijíždí do Paříže a tam potkává tři nejlepší královské mušketýry. Přidává se k nim v boji proti zákeřným nepřátelům a poznává tak odvahu a přátelství pravých chlapů, ale také svou první velkou lásku. Příběh o odvaze, lásce a zradě, ale především o jednom slavném nesmrtelném rozhodnutí čtyř opravdových chlapů: Jeden za všechny a všichni za jednoho.

www.docelavelkedivadlo.cz

vstupné: 100 Kč

Ve 21:00 je pro kulturní fajnšmekry připravena netradiční a naprosto mimořádná hudební lahůdka. Pokud to počasí a jiné okolnosti dovolí budou na nádvoří zámku připraveny dva klavíry k nimž zasednou dva fenomenální pianisté prof. Ivan Klánský a jeho student Michal Mašek. Spolu zahrají dvě Mozartovy sonáty KV 448 D dur aKV 545 C dur. Tu Mozart dokončil v roce 1788 a je známá pod názvem Facile. V roce 1877 k této sonátě norský skladatel Edvard Grieg připsal part pro druhý klavír, čímž vzniklo dílo nového rozměru, v klavírní literatuře zcela ojedinělé. Tím ale výčet Mozartovy hudby nekončí.

"...Mistrovským ovládáním nástroje, hudebním projevem a virtuozitou se Profesor Ivan Klánský řadí k světové interpretační špičce. Mezi hudebníky je znám i jako člověk s fenomenální pamětí na jízdní řády nebo jako vynikající hráč šachů či automobilový závodník. Za doby svých studií se zúčastnil ohromného množství světových klavírních soutěží a získal na nich tolik cen, jako se to doposud nepodařilo žádnému jinému českému interpretovi..."

www.hudebni-setkani.cz

vstupné: 100 Kč

Ve 23:00 pak zahájíme unikátní řízenou degustaci deseti výjimečných vín z moravských i českých sklepů, která proběhne přímo v zámeckých komnatách.

Vstupné: 200 Kč

V neděli 1. srpna pak u nás pokračuje cyklus prázdninových nedělních pohádek Za pohádkou na zámek. Ve 14 hodin máme pro děti připravenu pohádku Zajíček a velká mrkvová záhada, kterou zahraje pražské Divadlo 100 opic.

www.divadlo100opic.cz

Vstupné: 70 Kč

Zámek Velké Březno je tedy v současné době v plném provozu. Prohlídky našich bohatých interiérů doplněné silnými příběhy z historie zámku jsou možné každý den kromě pondělka od 10 do 17 hodin, zámecký park je veřejnosti otevřen každý den od 8 do 19 hodin.  

Dovolujeme si Vás také poprosit o laskavé dodržování všech v současnosti platných hygienických opatření.

Ing. Miloš Musil

Kastelán státního zámku Velké Březno