Problémy se sněhem a úklidem na místních komunikacích

Úklid místních komunikací (MK) a chodníků.

V noci z pátku 25.1. na sobotu 26.1. a pak v průběhu celé soboty napadlo v obci cca 10-15 cm sněhu. Bohužel firma Technické služby města Děčín s.r.o., se kterou má obec smluvně zajištěno čištění MK, nestačila tento příval sněhu odstraňovat a v určitých časových úsecích se staly některé komunikace nesjízdné. Již během soboty byla tato firma vyzvána k okamžité nápravě, která se uskutečnila až v odpoledních hodinách, tedy mezi 18-20. hodinou. V pondělí byla dohodnuta osobní schůzka se zástupcem firmy pro vyloučení možnosti opakování této situace.

Všem, kteří byli postiženi touto nepříjemností, se omlouváme.

Zároveň se nám nepodařilo uklidit, dle našich představ, ani všechny obecní chodníky. Toto bylo způsobeno poruchou techniky (traktůrek Stiga) a nedostatkem veřejně prospěšných pracovníků (VPP). Dnes byla Stiga dovezena z opravy a je připravena k okamžitému zásahu.

Protože systém zaměstnávání VPP dovoluje uzavřít smlouvy jen na jeden kalendářní rok, jednáme s Úřadem práce o jejich prodloužení. Podařilo se alespoň vyjednat prodloužení pracovních smluv u tří pracovníků VPP na další měsíc, tj. do konce února. Dále čekáme na oznámení z Úřadu práce o podmínkách a možnostech zaměstnávání VPP v dalších měsících r. 2019.

O dalším vývoji jednání s Technickými službami DC a i o možnostech zaměstnávání VPP vás budeme průběžně informovat.