Ukliďme Velké Březno a Valtířov

Ukliďme Velké Březno a Valtířov.

Ve dnech 8. až 16. května proběhne na území celé naší obce dobrovolnická akce Ukliďme Velké Březno a Valtířov, která navazuje na celorepublikovou aktivitu  Ukliďmě Česko.

Cílem této akce je  úklid černých skládek a ostatního nepořádku v celé České republice. Celá akce má trochu jinou formu než bylo doposud zvykem, a to z důvodu dodržování vládních nařízení souvisejících s aktuální epidemiologickou situací.  
Zapojit se může individuálně  každý, komu není vzhled naší obce lhostejný. Vytipovali jsme tři lokality (koryto Homolského potoka, pravý břeh řeky Labe Valtířov, okolí cyklostezky na výjezdu z Velkého Března směr Malé Březno). Zde je největší priorita úklidu, ale  uklízet je možné kdekoliv. Případný nepořádek můžete posbírat  na procházce s pejskem, s dětmi nebo se můžete  zaměřit přímo na úklid ve zmíněných lokalitách.
K dispozici budou  tzv. pytlomaty, kde bude možné odebrat pytel ke sběru nepořádku. Nasbírané odpadky bude vhodné umístit na dobře přístupném místě, nedaleko místa úklidu (např. poblíž komunikace, cyklostezky, u popelnice), abychom mohli vámi uklizené odpadky sebrat a odvézt.
Dále  je třeba poslat krátkou zprávu o vašem  úklidu, o množství odpadu a místě jeho odložení, fotodokumentace bude vítána. Zprávu můžete poslat jako sms nebo  email ( tel. 606 107 877, matrika@velke-brezno.cz, fb obce Velké Březno).
Pro všechny dobrovolníky kteří zdokumentují svůj úlovek bude připravená malá odměna.  Vaše dotazy ráda zodpoví paní Michaela Neumannová, organizátorka. 

Děkujeme že pomáháte!

10285.png

10283.png

10284.png